E-bülten, en ucuz ve en karlı pazarlama araçlarından bir tanesidir. Diğer adıyla e-mail hizmeti de diyebiliriz. E-bülten sayesinde ulaşmak istediğiniz firma ya da firmalara kısa sürede tek bir e posta yardımıyla ulaşabilirsiniz. İl, ilçe, sektör genel ya da özel ne olursa olsun gelişen dünyada e mail oldukça önemli bir yer kazanıyor. İnsanlar günlük ya da haftalık maillerini inceliyor ve firmasıyla ya da şahsıyla alakalı bir şey olduğunda maile geri dönüş yapıyor. İşte tamda bu yüzden e- bülten artık iyice gündeme geldi.

 

Peki, e-bülteni nasıl oluşturmalıyım, e-bülten tasarımını nasıl yapmalıyım?

 

Aslında doğrusunu söylemek gerekirse e-bülten tasarımı profesyonellik gerektiren bir iş. Çünkü bir sürü gereksiz e posta arasında sizin e postanız tasarımı sayesinde aradan sıyrılabilir. E-bülten tasarımı firmanın yaptığı iş, sektörü, hitap etmek istediği alan, bay ve ya bayan kullanıcılara göre farklılık gösterir. Örneğin bir restoran sahibiyseniz mutlaka e-bülten tasarımınız algıda seçicilik uyandıracak, canlı ve kendini okutacak bir tasarım olmalı. E bülten tasarımı postayı alan kişi ya da kişiler o an acıktığını hissetmeli ya da acıktığımda bu firmayla görüşmeliyim diye düşünmelerini sağlamalıdır.

Bu konuda profesyonel bir yardım almak en doğru karar olacaktır. Çünkü hem her sektöre uygun tasarımı bulmak hem hitap ettiğiniz alana uygun bir tasarımı bulmak oldukça zordur. TMB Bilişim yıllardır e-bülten tasarımı yapmakta ve mailing hizmeti vermektedir. TMB Bilişim e bülten hizmetinde bulunurken aşağıdaki sırayı izlemektedir.

 

·  Sektörü ya da hizmeti tam anlamıyla anlatan bir konu oluşturma,

·  Dinamik bir içerik hazırlama,

·  Uzunluğu ne kadar olmalı,

·  Eklenmemesi gereken içerikler neler,

·  Hangi saat dilimlerinde gönderilmeli,

·  İçerik düzgün görünüyor mu,

·  Gönderilme sıklığı ne kadar olmalı,

·  Spam olarak mı işaretleniyor,

·  E posta hizmetinin başarısı ne oranda.

 

 

Bütün bu ince ayrıntılar göz önünde tutularak bir e-bülten tasarımı yapılıyor ve hizmete başlanıyor. Eğer sizde bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Go to top